Dzień Otwarty 2024 – byliśmy tam!

Dzień Otwarty UWM za nami! Bibliotekę Uniwersytecką odwiedziło kilkanaście tysięcy osób – młodzieży zainteresowanej ofertą studiów na UWM.

Podczas wydarzenia, uczestnicy mogli zapoznać się z wymaganiami maturalnymi i zasadami rekrutacji na studia oraz mieli okazję wysłuchać prelekcji gości specjalnych – dziennikarki i prezenterki Doroty Wellman i youtubera Wojciecha Drewniaka.

Przy stoisku Wydziału Matematyki i Informatyki zgromadziło się wiele osób, które poznały ofertę studiów na naszym wydziale. Dodatkowo, swoje projekty zaprezentowało tam Koło Naukowe Sztucznej Inteligencji „Czarna magia” – wykrywacz hejtu, detektor ekspresji twarzy oraz chmurę punktów. Chętni mogli zeskanować kody QR, aby przetestować oprogramowanie.

Dziękujemy naszym pracownikom i studentom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w obchody tego dnia oraz przeprowadzili mnóstwo rozmów z potencjalnymi kandydatami na studia. Mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi już w październiku w murach naszego wydziału.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z wydarzenia na stronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: